Kapatma simgesi

Sıkça Sorulan Sorular

Mos ajans Genel hizmet koşulları
Genel Hizmet Koşulları Ajansımıza Başvuru Formunu doldurmuş ya da işlemleri yapılmış ya da diğer başvuru kanallarından yapılmış başvurular tüm oyuncu adaylarımız Genel Hizmet Koşullarına bağlı kalmak zorundadır. Genel Hizmet Koşullarımız ana sayfada en altta Genel Hizmet Koşulları Bölümünü tıklayarak görebilir veya indirebilirsiniz. Herhangi bir yasal uyumsuzlukta yetkili makam İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
4 adımda kayıt nedir, profilime nasıl gireceğim?
Başvurunuza kaldığınız yerden devam edebilmeniz ve/veya profilinizi daha sonra da düzenleyebilmeniz için geliştirilen bir sistemdir. Telefon numaranızı, isminizi ve şehir bilginizi girdiğinizde kaydınız alınır ve profiliniz kullanıma açılır. İlk girişte sistem otomatik olarak kullanıcı girişinizi yapar. Bu adımdan sonrası dilediğiniz zamana bağlıdır. Başvurunuzu tamamlayabilir veya daha sonra iletmek için kullanıcı adı olarak telefon numaranız ve yine şifre olarak telefon numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
Oyuncu olmak için ne tür özelliklere sahip olmak gerekir?
Oyuncu kadrolarında, dizi ve sinema filmi oyunculuğu için yaş, kilo ve boy sınırı yoktur. 0-90 Yaş arası herkes oyuncu olabilir. Oyunculuğa yetenekli olduğunuza inanıyor ve bu yeteneği de eğitimle süslemek istiyorsanız oyuncu olabilirsiniz. Yalnız bu yeteneğe sizin karar vermeniz en doğru olandır. Çevre, arkadaş ve aileden gelen bir istek doğrultusunda değil sizin istemeniz önemlidir.
Mos ajans ne zaman kuruldu? Başka sehirde şubesi varmı?
Mos ajans 2014 yılında istanbul merkezinde kuruldu. Şubesi yoktur.
Kayıt süremiz bitti ne yapmamız lazım ?
Kayıt süreniz KVK gereği imzalamış olduğunuz başvuru formunda 1 senedir yasal olarak süre bittikten sonra tekrardan ajansa ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. aksi takdir 1. yıl sonunda kaydınız silincektir.
Tanıtım ve profil güncelleme önemli mi ?
Firmalara sunum yaparken güncel tanıtım ve güncel boy , kilo , yaş , bilgileri çok önemlidir. yönetmenler en güncel halinizi gördememiz gerekmektedir. Onun için tanıtım ve güncellemelerinizi 6 ayda bir ajansta yapmanız gerekmektedir.
Oyuncu olmak istiyorum nereden başlamalıyım?
Öncelikle doğru bir cast ajansına başvuru yapmalısınız. Unutulmaması gereken önemli nokta ise hiç bir cast ajansı oyuncu adaylarına iş garantisi veremez. Cast ajanslarının görevi oyuncu adaylarıyla yapımcılar arasında bağlantı kurup oyuncusunu en iyi şekilde sektöre tanıtmaktır. Lütfen iş garantisi veriyoruz diye insanları kandıran bazı kişi ve kurumlara itibar etmeyiniz.
İnternetten yaptığım başvurudan sonra aşama nedir?
Öncelikle 18 yaşından küçükler başvuru formunu doldururken ailelerine haber vermeliler. Ajansımız, internet üzerinden başvuru yapanların kişisel gizliliğinin korunmasına ve muhafaza edilmesine büyük özen göstermektedir. Başvurularınız mankenlik, fotomodellik, reklam dizi ve film oyunculuğu, hosteslik vs. başlıklarda, en tecrübeli cast direktörlerimiz tarafından değerlendirilmektedir. Sonuç, size en geç bir hafta içerisinde e-mail, sms veya telefonla bildirilir. Başvurunuz kabul edildiği takdirde Mos Ajans ailesine katılabilmeniz için sizi ajansımıza ön görüşme ve fotoğraf çekimleri için davet ediyoruz. Görüşmeye gelirken sizden, kimliğiniz, 2 yedek kıyafet ile beraber gelmenizi isteyeceğiz. Gelen adaylara set cart yapılmaktadır. Görüntülü Set Cart, profesyonel stüdyoda profesyonel ışıklar ve profesyonel cihazlar ile hazırlanmaktadır. Mos Ajans, başvuruları kendi kriterlerine göre değerlendirmektedir ve bunlar hakkında açıklama yapmamaktadır. Bu nedenle başvurularınız ajansımıza kabul edilme konusunda bir garanti vermemektedir. Başvuru sonucunu etkileyen unsurlardan biri de bize yollayacağınız fotoğrafın sizi en iyi şekilde yansıtmasıdır.
Dizilerde , reklamlarda oynama garantisi var mı?
Profesyonel olarak çalışan hiçbir ajans kadrosunda kayıtlı kişilere KESİN DİZİ , KLİP, SİNEMA, REKLAMDA OYNAMA GARANTİSİ YOKTUR. Real olarak bu imkansızdır. Kişi ancak kendi özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş alabileceğinden, ajansın yükümlülüğü kişiyi uygun projelere sunmak, seçilmesi halinde bütçelendirme aşamasında oyuncunun en iyi bütçe ile çalışmasını sağlamak, firma ile oyuncu adına sözleşme yaparak oyuncu haklarını en iyi şekilde savunmak, işi faturalandırmak ve ödeme takibini yapmak, olası risklerde (örn. yapım şirketinin parayı ödememesi durumunda) oyuncu haklarını kendi bünyesinden karşılayarak oyuncunun emek riskini minimuma indirmektir.
Mos Ajans kayıt ücreti alıyor mu?
Mos Ajans kayıt ücreti almıyor. Ancak yapımcı şirketler ve yönetmenler oyuncu adaylarının Görüntülü (Set Cart), Audition çekim ve profesyonel fotoğraflarını istemektedir. Bundan dolayı stüdyoda profesyonel ışıklar ve profesyonel cihazlar ile çekimler yada internet profili set cardı ( internetten sunumlarını takip etmek için kişiye özel profil ) yapılmaktadır. 1 YILLIK 1 DEFAYA MAHSUS FOTOĞRAF ÇEKİM ÜCRETİ VARDIR.Çekimlerden sonra 6 ayda bir ücretsiz fotoğraf ve set cartınızı güncellemeniz gerekiyor.
Size direkt ulaşabilir miyim?
Evet, telefon numaralarımız ve adresimiz sayfanın en alt kısmında ve detaylı olarak iletişim sayfasında bulunmaktadır. Merkez Ofis: 0216 700 21 76 / 78 Ofis Cep Telefon: 0507 617 58 18 Mail: info@mosajans.com bizlere her konuda ulaşabilirsiniz.
Online Başvuru